Özel Lise Değişim Programları

Kadrosunda alanında uzman öğretmenlerin ve danışmanların yer aldığı Edubucks birçok farklı alanda danışmanlık hizmeti vermektedir. Hizmet planları kapsamlı ve kısaltılmış olarak ikiye ayrılmaktadır. Aynı zamanda mezuniyet sonrası burslu üniversite başvurusu kapsamında saatlik danışmanlık hizmetleri almak isteyenlere özel hizmetler de sunulmaktadır.

Kolej ve Üniversite Kabul Danışmanlığı

Öğrencilere özel lise değişim alanında verilen danışmanlık hizmetleri hem kolejleri hem de üniversiteleri kapsamaktadır. Lise 11. ve 12. sınıflarında okuyan ve ders seçimlerinde zorlanan öğrenciler bu alandaki danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Aynı zamanda yaz tatilleri boyunca çözülecek test kitapları, okunacak kitaplar ve zamanı ekonomik kullanma gibi pratik bilgilendirmeler de uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Burs ve finansal yardımlar konusunda ayrıntılı ve doğru bir şekilde bilgi almak isteyenler de üç farklı serviste sunulan danışmanlık departmanlarına başvuru yapabilmektedir.

Özel Çocuklara Özel Danışmanlık Seçenekleri

Özel çocuklara özel ilgi gösteren danışmanlık kademeleri hem akademik hem de psikolojik olarak destekleyici bulunmaktadır. Çocukların belli başlı problemlerine karşı ebeveynlerin ve eğitmenlerin nasıl davranması gerektiğine dair çözümler sunulmaktadır. Öğrenme güçlüğü çeken çocuklara da özel ilgi gösterilip sorunları aşma noktasında da yardımcı olunmaktadır.

Her yaş grubuna ait, çocukları için garanti gelecek beklentisi olan ailelere alternatif okullar da önerilmektedir. Yaşanılan ilçeye en yakın okullar öne çıkan özellikleri ve kurumsal avantajları ile birlikte listelenerek ilgililere arz edilmektedir. Şu an Türkiye'de özel çocuklar için geliştirilmiş olan eğitim paketleri hakkında bilgiler almak uzman kadrolara sahip danışmanlık firmalarında mevcuttur.

Yapılan görüşmeler yüz yüze olup, öncesinde telefon ya da internet üzerinden randevu alınabilir. Sonuç olarak tüm özel çocukların özel bir ilgiye ve bu kapsamda uzman yönlendirmelere ihtiyacı vardır. Alınan bu yardımlar ile birlikte hem garanti gelecek hem de kaliteli eğitim programları güvence altına alınmış olur. Deneyimli uzmanlar bu alandaki çalışmaları ile binlerce çocuğun eğitim hayatını çok daha nitelikli bir konuma yükseltmeyi başarmıştır.

K-12 Kabulleri ve Sunulan Diğer Hizmetler

K-12 kabulleri de tıpkı mezuniyet sonrası burslu üniversite hizmetlerinde olduğu gibi tüm öğrencilere açık olan diğer bir danışmanlık seçeneğidir. K-12 hizmetlerinde temel amaç okul seçmekte zorlanan ve kararsızlık yaşayan öğrencilere rehberlik etmektir. Bu alanda tüm kaynaklar araştırılarak öğrencilere özel en doğru seçimlerin yapılması sağlanmaktadır. Bu alanda hizmet veren tüm danışmanlar yılların tecrübesi ile hareket etmektedir. Söz konusu okul seçimleri hem devlet hem de özel okulları kapsamaktadır. Yurt dışında eğitim görmek isteyen kişiler de K-12 kabulleri kapsamında danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilir.

Başvur
© 2019 Edubucks Site Haritası | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Cookie Preferences