Diploma ve Sertifika Programları

Amerika, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde üniversitelerin yanı sıra eğitim veren ve College adı verilen yüksek öğrenim kurumları da eğitimde aktif rol oynamaktadır. Türkiye’deki Kolej algısının epey dışında bir yapısı olan bu College’lar sundukları programlarla öğrencileri hem akademik eğitimlere hem de profesyonel iş hayatına hazırlar. Bu programlardan mezun olan öğrencilere sunulan çalışma imkanları da öğrencilerin bu programları seçmesindeki en önemli unsurlardan birisidir.

Diploma Programı Nedir, Kimler Başvurmalı?

Diploma programları önlisans karşılığına gelen 2 ve 3 yıllık akademik programlardır. Özellikle Kanada’da iş piyasasındaki açıkları göz önünde bulundurup kendi hazırlattığı müfredatla eğitim veren bu College’lardaki diploma programlarından mezun olan öğrenciler eğitim sonrası direkt olarak iş hayatına da atılabilmektedir.

4 yıllık lisans programlarına başvurularda Amerika ve Kanada gibi ülkeler yurt dışından başvuran öğrencilerden genellikle 85 ve üstü bir not ortalaması beklemektedir. Bu şartları yerine getiremeyip daha düşük bir not ortalaması ile mezun olan lise öğrencileri bu ülkelerde üniversite programlarına başvuramadıklarından dolayı College’larda verilen diploma programlarında eğitimlerini yüksek notlarla tamamlayıp belirli üniversitelere transfer yapabilir ve lisans eğitimlerini tamamlayabilir.

Sertifika Programı Nedir, Kimler Başvurmalı?

Kanada’da eğitim veren College’larda sunulan sertifika programları öğrencilere kendi uzmanlık alanlarında daha da gelişmeleri ve tecrübe kazanmaları açısından büyük fayda sağlar. College Certificate adı altında sunulan akademik eğitim 1 ve 2 yıllık seçenekler olarak öğrencilere sunulmaktadır. Bu kurumlardan alacağınız sertifikalar özellikle Kanada’da mezuniyet sonrası iş bulmanızda büyük avantaj sağlar ve size önemli kapılar açar.

Sertifika programları akademik programlardır ve sadece lisans mezunu öğrencilerin başvurabileceği seviyededir. Bu programlarda yer alabilmeniz için daha öncesinde geçerli bir üniversiteden diplomanız olması gerekiyor.

Neden Edubucks ile başvurmalıyım?

Üniversite başvuruları belli prosedürler takip edilerek yapılmalıdır. Hangi üniversite ve bölüme hangi şartlarda başvurulması gerektiği, öğrencinin kabulüne katkı sağlayacak destekleyici evrakların hazırlanması dikkat edilmesi gereken en mühim konudur. Doğru evrak hazırlanması, zaman yönetimi ve birinci kişiden edineceğiniz yaşam tecrübeleriyle doğru adımı atmanız için Edubucks danışmanlığı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Başvur
© 2019 Edubucks Site Haritası | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Cookie Preferences